Sprawdzone sposoby na rzucenie palenia podczas wakacji

Nikotyna i inne szkodliwe substancje zawarte w papierosach fatalnie wpływają na zdrowie. Wakacje, z kolei, wydają się najgorszym czasem na to, żeby rzucać palenie, bo to właśnie wtedy mamy najwięcej wolnego czasu i najwięcej imprezujemy, przez co ciężko bywa powiedzieć nie papierosowi. Jednak to nieprawda! Jak rzucić palenie w wakacje?

1. Zastanów się dlaczego chcesz przestać palić.

Rzucenie palenia podczas urlopu wydaje się graniczyć z niemożliwym, jednak nie będzie takie, jeśli określisz dlaczego chcesz to zrobić. Weź kartkę papieru i zapisz wszystkie powody , dla których chcesz przestać palić. Dzięki temu, Twoja motywacja zostanie z Tobą na dłużej i w końcu pozbędziesz się tego przykrego nawyku.

2. Żuj gumę do żucia

W momencie, kiedy przyjdzie Ci ochota na papierosa, wyciągnij gumę do żucia i pożuj ją przez kilka minut. Palacze bardzo często uzależnieni są nie tyle od palenia, co od samego rytuału, któremu poddają się kilka razy dziennie. Wystarczy, że zamienisz czynność palenia na żucia gumy, lub zjedzenie miętówki, a Twój mózg odbierze to jako wystarczający bodziec, żeby przestać myśleć o papierosach.

3. A może e-papieros?

Jeśli rzucenie palenia w wakacje sprawia nam ogromny problem, bo po prostu lubimy palić, warto zdecydować się na zdrowszą i tańszą alternatywę – e-papierosa. Taka zmiana może nas sporo kosztować na początku, ale później będzie będzie znacznie tańsze. Olejek do tego rodzaju papierosów ma też dużo mniej szkodliwych substancji, niż dym papierosowy.

4. Szukaj pomocy w aptece

Co jeśli inne dobre sposoby na rzucenie palenia podczas wakacji nie działają? Odwiedź najbliższą aptekę i poszukać środków, które pomogą Ci rzucić palenie. Mogą to być tabletki, gumy lub plastry. Wszystkie te metody są bardzo proste w obsłudze i pomogą Ci przetrwać ten trudny czas bez papierosa. Warto jednak pamiętać, że najważniejsza jest tutaj Twoja motywacja, a nie leki, które bierzesz. Jeśli nie jesteś pewny o czym mowa, wróć do punktu pierwszego!

A może akupunktura?

Wiele osób opisuje akupunkturę jako metodę na szybkie i bezproblemowe rzucenie palenia. Wbijanie igieł w ciało nie brzmi zachęcająco, ale tak naprawdę, zupełnie nie czujemy tych drobnych ukuć. Jest to przyjemny zabieg, który poprawia nasz humor i pozwala nam się zrelaksować. Zdecydowanie warto dać mu szansę!

I to już wszystkie 5 dobrych sposobów na rzucenie palenia podczas wakacji! Spróbuj ich, a z pewnością pozbędziesz się tego szkodliwego nałogu w te lato!