Co jest ważne przed treningiem?

Trening powinien być podstawą u każdego człowieka, dlaczego? Informacje

Dobry trening uwalnia w nas dopaminę – “hormon szczęścia”, czyli nasze samopoczucie ogólne będzie znaczne lepsze.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Dopamina
Warto dla zdrowia trening robić minimum trzy razy w tygodniu, jednak co jest przed treningiem?

Jest kilka rzeczy które przed treningiem są ważne i jedną z takich rzeczy jest oczywiście Wypoczęty organizm, ponieważ nie damy rady zrobić porządnego treningu bez regeneracji w postaci snu.
Mówi, się, że aby porządnie zregenerować organizm potrzebujemy 8 godzin snu i jest faktem, dlatego jeśli wiemy, że mamy trening, dzień wcześniej połóżmy się wcześniej spać, tak aby móc się w pełni zregenerować.

Jednak wszyscy wiemy, że sam trening to nie wszystko, poza nim przed treningiem wypada stworzyć plan treningowy na daną jednostkę treningową, czyli co krok po kroku będziemy robić, tak aby nie zmarnować czasu i zrobić jak najwięcej, dlatego taki plan jest dobry na kartce jak i w notatniku na telefonie.
Pamiętajmy, że aby dobrze stworzyć plan musimy mieć chociaż podstawą wiedzę jak się układa taki plan, aby sobie nie zaszkodzić, jednak tak podstawową widzę znajdziemy chociażby na YouTube.
Taki plan treningowy powinniśmy układać na każdy dzień treningu, aby nie robić przez wszystkie treningi tego samego planu, ponieważ na dany dzień zaplanuje tylko pewne partie ciała (przykładowo: Nogi, plecy, klatka) natomiast innego powinniśmy zrobić ramiona, brzuch itp.
Warto to wiedzieć kiedy tworzymy taki plan.

Zdrowy i pożywny posiłek również powinien się znaleźć na naszej liście rzeczy “co jest przed treningiem”, warto zjeść nie zbyt tłusty posiłek – najlepszą opcją jest oczywiście lekkostrawny posiłek, jednak rzeczą której musimy unikać to napój gazowany, ponieważ on powoduje wzdęcia, oraz wypełnia nasz żołądek gazem, przed to czujemy się ciężko i może nam się odbijać i nasz ogólny trening będzie dużo gorszy.
Natomiast rekomenduje się takie rzeczy jak owoce czy warzywa, a zwłaszcza nabiał.
Po treningu zaleca się wypicie specjalnej odżywki białkowej, ponieważ ona buduje nasze mięśnie, dlatego tak wielu sportowców poleca regularne picie białka.

Nawodnienie, jest absolutnie kluczową kwestią na każdym treningu, ponieważ nie da się zrobić wyczerpującego oraz mocnego treningu nie biorąc ze sobą wody, a często znajdują się osoby które zapominają, dlatego tę kwestię warto sobie zanotować.

Ostatnią kwestią na naszej liście to oczywiście rozgrzewka, kiedy już wejdziemy na nasz trening, nie zapomnijmy o tym aby porządnie rozgrzać i dogrzać nasze wszystkie mięśnie, tak aby nie wystąpiła w późniejszym czasie jakaś nie proszona kontuzja.
Ćwiczenia rozciągające, bieżnia, skakanie na skakance to idealne metody na rozgrzanie i dogrzanie wszystkich naszych mięśni, tak aby móc swobodnie wykonywać ustalone przez nas samych ćwiczenia.