Piękny i olśniewający uśmiech

Piękny i zdrowy uśmiech to marzenie każdego z nas. Jeżeli mamy piękny uśmiech, a co za tym idzie również zadbane i zdrowe zęby to nie tylko czujemy się atrakcyjniejsi, ale także kiedy się uśmiechamy to zarażamy innych pozytywną energią, szybciej nawiązujemy nowe znajomości, wspieramy nasze zdrowie oraz w znaczniej mierze poprawia się nasze ogólne samopoczucie. Dlatego nie bójmy się uśmiechać i w ten bardzo miły i przyjemny sposób wyrażać naszych emocji.

Zadbaj o zęby

Kluczem do pięknego uśmiechu są zdrowe i białe zęby. To one są na pierwszej linii, kiedy się uśmiechamy i to na nich skupia się wzrok innych. Jak uzyskać piękny uśmiech? To pytanie zadaje sobie wielu z nas. Otóż jest kilka sposobów, abyśmy nasz uśmiech był olśniewający. Oto kilka sposobów na zdrowie i piękne zęby.
1. Dokładne i regularne mycie zębów. Bez tego możemy tylko pomarzyć o ładnym uśmiechu. Nie tylko musimy szczotkować zęby minimum dwa razy dziennie ( najlepiej po każdym posiłku, ale w większości przypadków tryb życia jaki prowadzimy nam na to nie pozwala), ale przede wszystkim robić to poprawnie i dokładnie. Odpowiednie ruchy i nachylenie szczoteczki pod dobrym kątem do dziąseł jest bardzo istotne. Jeżeli używamy szczoteczki manualnej to nie możemy zapominać jej wymieniać raz w miesiącu lub po przebytej infekcji, to samo dotyczy końcówek do szczoteczek elektrycznych. Nie zapominamy także o języku, bo na nim także gromadzą się bakterie i osad.
2. Używanie płynu do higieny jamy ustnej. Nie wystarczy tylko zadbać o same zęby, ale także o całą jamę ustną. Do tego właśnie posłuży nam specjalnie przeznaczony do tego płyn. Zabija on nagromadzone bakterie oraz przede wszystkim działa dezynfekująco. Zmniejsza również powstawanie infekcji dziąseł czy jamy ustnej.
3. Używanie past wybielających. Jeżeli chcemy, aby nasze zęby były bielsze sięgnijmy po specjalistyczną pastę. Pamiętajmy, aby składniki w niej zawarte nie działały drażniąco na szkliwo zębów, które jest ich naturalną warstwą ochronną.
4. Regularnie odwiedzajmy stomatologa. Nawet jeżeli nie bolą nas zęby i nie widzimy żadnych zmian to i tak przynajmniej dwa razy w roku należy udać się na kontrolę stomatologiczną. Jak to mówią lepiej zapobiegać niż leczyć. Zdecydowanie lepiej wyleczyć mały ubytek, dla nas nie widzialny gołym okiem niż zepsutego już zęba.
5. Aparat ortodontyczny. Jeżeli masz problemy ze zgryzem lub niewłaściwym ułożeniem zębów w jakie ustnej nie bój się udać do ortodonty. To specjalista, który najczęściej poprzez aparat ortodontyczny jest w stanie nadać odpowiednie ułożenie i sprawić, aby Twoje zęby były proste. W dzisiejszych czasach aparaty ortodontyczne są na porządku dziennym i nie są powodem do wstydu czy zażenowania.
6. Regularnie usuwaj kamień. Gromadzenie się osadu na zębach to naturalny proces. Jednak nie dopuszczaj, aż wpłynie on na estetykę Twojego uśmiechu. Ponadto nadmiar kamienia niekorzystnie wpływa na stan zębów oraz higienę jamy ustnej.

 

Jeżeli chcesz Cieszyć się pięknym uśmiechem musisz zadbać o stan i zdrowie swoich zębów. Czasem samo szczotkowanie nie wystarczy. Warto udać się do specjalisty i zasięgnąć jego opinii oraz porad jak sprawić, aby zęby stały się naszą ozdobą, a uśmiech był olśniewający.