Konieczność wymiany świecy w palniku

Użytkując na co dzień kuchenki gazowe nierzadko dochodzi do sytuacji, że płomień na palniku traci swoją moc. W tej sytuacji okazuje się być zbyt słaby do wykonywania różnego rodzaju czynności związanych z gotowaniem i przygotowywaniem różnego rodzaju potraw. Tego typu awarie nie zawsze są poważne, choć z pewnością przysparzają stresu i zmartwień. Jednakże należy pamiętać , że mając do czynienia z taką sytuacją, nie zawsze jesteśmy zmuszeni do skorzystania z pomocy specjalisty i niektóre usterki jesteśmy w stanie naprawić sami. Należy w tym miejscu zadać sobie konieczne pytanie, a mianowicie czy trzeba wymienić świecę palnika na płycie grzewczej?

Zabrudzony palnik w kuchence

Czasem dochodzi do sytuacji, w której gaz nie wypływa w odpowiedniej ilości. Spowodować to może utrudnienia płynnej pracy kuchenki. Tego typu sytuacje zdarzyć się mogą zawsze. Wszystko prędzej czy później zużywa się ze względu na eksploatacje. I nie oznacza to wcale, że bardzo częste użytkowanie przyśpieszy ten proces. To właśnie zwyczajna eksploatacja prowadzi do zanieczyszczenia się palnika, i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Palnik zanieczyścić się może również poprzez odwlekanie wyczyszczenia urządzenia. Czasem zdarza się tak, że zmęczeni po kilkugodzinnej pracy odwlekamy pewne rzeczy na później, najczęściej jednak problem nie rozwiązany na samym początku przestaje mieć znaczenie i odwlekamy go w czasie jeszcze dłużej i dłużej. Jest to najgorsze co można zrobić w tego typu sytuacjach. Palnik należy bezwzględnie czyścić i to w sposób rzetelny. Głównie należy pamiętać o jego koronie. Takie działania, wykonywane regularnie powinny przywrócić mu dawną sprawność.

Uszkodzenie dyszy gazu

Należy pamiętać, iż uszkodzenie dyszy gazu również może prowadzić do słabego płomienia palnika. Jedynym rozwiązaniem na tego typu problem jest zakup i wymiana nowej dyszy. Ten element kuchni gazowej znajduje się pośrodku korpusu palnika. Dostęp do niego uzyskać możemy w bardzo prosty sposób. Wystarczy zdjąć niektóre z poszczególnych elementów palnika. Bardzo istotną kwestią o której należy pamiętać w tego rodzaju przedsięwzięciach jest wykonywanie tego typu zabiegów, gdy palnik będzie zimny. Chodzi tutaj o zachowanie bezpieczeństwa, w innym razie można łatwo się poparzyć. W Internecie znaleźć można mnóstwo filmiku instruktarzowych dotyczących wymiany dyszy w kuchence. Czasem dysza od gazu wcale nie jest uszkodzona, a jedynie zanieczyszczona, wówczas wystarczy ją przeczyścić i problem ustanie.