Ile wcześniej należy zamówić tort na komunię?

Przyjęcie komunijne to jedna z uroczystości, na których pojawiają się wyjątkowe słodkie przysmaki takie jak tort. Jego przygotowanie zwykle zajmuje sporo czasu, a wykonanie dekoracji wymaga wprawy. Dlatego rodzice często decydują się na zamówienie tortu w cukierni. Jeśli planujesz kupić gotowe ciasto, musisz pamiętać o tym, by zamówić je w odpowiednim terminie. Podpowiadamy, ile dni wcześniej trzeba zamówić tort, aby był gotowy na czas!

Kiedy najlepiej jest zamówić tort komunijny?

Aby zorganizować udane przyjęcie z okazji komunii, warto odpowiednio wcześnie rozpocząć przygotowania. Oczywiście, tort możesz upiec samodzielnie. Jeśli jednak wolisz zlecić to zadanie profesjonalistom, wybierz sprawdzoną pracownię w Twojej okolicy, np. cukiernię Klapec w Gliwicach. Dobrze jest skontaktować się z cukiernikiem na około miesiąc przed uroczystością. Trzeba mieć na uwadze fakt, iż w tzw. okresie komunijnym osoby zajmujące się wytwarzaniem słodkości okolicznościowych mają dużo zleceń. W związku z tym, w niektórych miejscowościach warto zamówić tort jeszcze wcześniej.

Jak długo trwa przygotowywanie tortu?

Rozbudowana oferta tortów komunijnych pozwala na wybór wyrobów cukierniczych różnej wielkości, o dowolnym smaku i z wybranymi dodatkami dekoracyjnymi. Wyrobienie ciasta, upieczenie i ostudzenie spodów zajmuje około 4 godziny. Następnie przychodzi czas na dodanie kremu, owoców, czekolady i innych ważnych składników tortu: konfitury i elementów dekoracyjnych.

Jak transportować i przechowywać tort na komunię?

Tort z cukierni zwykle zapakowany jest w specjalne pudełko. Sztywne ścianki zabezpieczają zawartość opakowania przed zgnieceniem i uszkodzeniem, a wygodny uchwyt pozwala na łatwe przenoszenie. Tak przygotowany tort można transportować na bliskie odległości. Pudełko należy zabezpieczyć przed przesuwaniem i upadkami. Na czas przejazdu nie trzeba przechowywać go w warunkach chłodniczych, jednak po dotarciu na miejsce przyjęcia dobrze jest schłodzić tort w lodówce w temperaturze 3-6 stopni Celsjusza. Z opakowania wyjmij ciasto tuż przed podaniem, by uniknąć przenikania zapachów z lodówki. Smaczny i efektowny tort komunijny z cukierni to prawdziwa ozdoba stołu. Należy zamówić go na kilka tygodni przed przyjęciem, by upewnić się, że będzie gotowy na czas.