Jak chronić organizm przed rakiem płuc?

Dziś znamy setki historii osób, które zmarły na nowotwór. Ich ciężkie cierpienie w chorobie było czymś nie do opisania. Krzyk, ból ciągłe wzywanie karetki oraz szukanie pieniędzy na leczenie. “Lekarze nie zapewnia Ci zdrowia. Dietetycy nie sprawią, że będziesz szczupły. Nauczyciele nie uczynią cię mądrym. Guru nie uspokoją cię. Mentorzy nie uczynią Cię bogatym, trenerzy nie dopasują cię. Ostatecznie musisz wziąć na siebie odpowiedzialność. Ratuj siebie.” – Naval Ravikant

Co robić, by się uchronić przed rakiem płuc?

Rak płuc zapobieganie to nowotwór złośliwy, który występuje u obu płci. I badania naukowe oraz stosowanie się do zaleceń naukowców pomoże uniknąć zachorowania na raka płuc, który jest bardzo ciężkim rodzajem choroby. Nie sposób opisać ból, jaki sprzyja podczas zaatakowania całego organizmu, powstaje etap gnicia, który pojawia się dopiero na skórze po śmierci zmarłego.

Nadużywanie używek tytoniowych oraz przesadzenie z alkoholem w wieku już 50 lat daje 100% ryzyko zachorowania na nowotwór złośliwy. A dzieje się tak, dlatego, że organizm starszy już nie ma tej zdolności do ochrony, jak w przypadku młodego organizmu, który jeszcze ma zdolność immunologiczną i zwalcza wewnątrz nowotwór. Nowotwór jest wynikiem przesilenia komórek, i powstaje on w każdym możliwym miejscu w organizmie. On jest jak mała cząsteczka atomu, która nagle wybuchnie i nie sposób jest jej zatrzymać.

Dlaczego nowotwór pojawia się u tak licznej grupy osób. Gdyż każdy z nas ma wewnątrz ten nowotwór, jednak nie u każdego on się uaktywni. I gdy dojdzie do uaktywnienia, nie jesteśmy tego w stanie wyczuć. Organizm może nie dawać żadnych sygnałów, które by mogły zostać wykryte i automatycznie lekarz mógłby ingerować w organizm. Często przyczyną pojawienia się raka i wykrycia go jest silny ból, który jest ostatnim stadium i nie sposób go już wyleczyć. Człowiek może chodzić, żyć, pracować normalnie i nagle trafi do szpitala w ostatnim stadium, zostawi rodzinę, dzieci i umrze.

Jak przebiega leczenie raka płuc?

Skrót NDRP, czyli niedrobnokomórkowe leczenie raka, dzieli się on na kilka stopni. Pierwszy stopień to 0, który określa, że rak jest w bardzo wczesnym stadium i znajduje się na powierzchni błony śluzowej wyścielającej drogi oddechowe. Jego stadium jest w fazie wyleczenia i jest on niegroźny. Leczy się go z pomocą wiedzy o chirurgii. Drugi stopień to 1 , czyli faza rozwoju raka w zaawansowanym stadium. I jest tu również stosowana wiedza z zakresu chirurgii. Oprócz tych stopni 0 i 1 jest jeszcze ok. 4 poziomy.