Zmiana czasu na zimowy 2021

Zmiana czasu na zimowy to coroczny rytuał wielu krajów na świecie. Gdy rozpoczyna się Wrzesień, każdy zaczyna zastanawiać się: kiedy to przestawia się zegarek i w którą stronę? Jak to jest w roku 2021, kiedy przestawiamy zegarki i na jaką godzinę?

Dobrze jest zapamiętać, że zazwyczaj odbywa się to z soboty 30 października na niedzielę 31 października. Należy wówczas zmienić czas na godzinę niżej, czyli z 3. 00 na 2. 00. Wiele zegarków ma wprowadzony automatyczny tryb zmiany czasu, zgodnie z wieloletnią tradycją.

Tradycje są po to aby utrzymywać kulturę danego narodu. U nas w Polsce i wielu krajach świata, zmienia się czas na zimowy, cofając wskazówki zegara na godzinę do tyłu. Historia narodu pozwala zachować jego ciągłość, dlatego corocznie używamy tego rytuału, który pozwala nam lepiej funkcjonować. Zmiana czasu na zimowy jest z jednej strony dobra , z drugiej powoduje komplikacje z przystosowaniem się organizmu do zmian.

To właśnie od jesieni zaczynając, stajemy się bardziej leniwi i senni. Po pierwsze dociera do nas mniej słońca, więc nie mamy potrzebnej dawki witaminy D. Po drugie szybciej robi się ciemno i trudno byłoby pracować do późnych pór wieczornych. Kwestia bezpieczeństwa pracowników, jaśniej to bezpieczniej wrócić do domu i przyjść do pracy. Warto o tym wiedzieć, ponieważ roku temu 80% Polaków chciała aby czas pozostał taki sam przez cały rok. Jest kilka dobrych argumentów za takim obiegiem czasu. Jednak Unia Europejska zaprzestała dyskutować na ten temat. Pandemia CoronaVirus pokrzyżowała wiele planów. Ten rok 2021 miała być ostatnim, w którym zmienimy czas na zimowy.