Film pod tytułem Gomora

Film pod tytułem Gomora z roku 2008 to wspaniałe efekty, świetna obsada, pokazanie świata włoskiej mafii, który handluje bronią, sprzedaje kokainę i na końcu zabija dwóch młodych chłopców.

W filmie występują Roberto Saviano, Matteo Garrone, Toni Servillo, Fortunato Cerlino.

Pierwsza scena pokazuje jak dwóch młodych chłopców igra z mafiosami, jeżdżą małym motorkiem, bawią się bronią Kolumbijczyków. Następnie kradną towar mafiosom, za ciągłe rozrabianie na terenie mafii, mafioso im mówi, aby pracowali dla niego. Jednak oni się na to nie zgadzają.

Wielu młodych ludzi jest wciągniętych do gangów, tam też pokazane jest, jak młodzi ludzie karmią się kokainą, która jest niebezpiecznym dla nich narkotykiem, jednak mafia włoska zarabia na tym krocie.

Chłopcy bawią się bronią, strzelają nad wodą, chowają się przed mafiosami.

Jednak z biegiem czasu te harce, chłopców kończą się nieciekawie, gdyż na koniec starzy mafiosi postanawiają mieć spokój i zabijają ich, ładują na koparę, i wywożą jak odpad do rowu i zakopują.

Tak wygląda mafia, tak jest stworzona pizza włoska , tak wszystko się kręci. Ludzie dostają od mafii pieniądze, muszą ja potem oddać, jest im ciężko, tworzone są np. sukienki, które potem są wystawiane na najlepszą rewię mody, są krzykiem mody, a sprowadzony jest z chin projektant, do szycia sukienek są najęte młode osoby, które muszą ciężko pracować, by w ten sposób pozyskać pracę, pozyskać pieniądze na chleb.

Na zakończenie wypad stwierdzić, że Gomora to świetny film, wspaniała obsada, pokazanie jak wygląda świat z tej innej, rzeczywistej strony.